Kosovë

Spanja njeh pasaportën e Kosovës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka konfirmuar se Spanja njeh pasaportën e Kosovës.

Bislimi në një postim në Facebook shkruan se DG Home (Drejtoria e Përgjithshme për Migracionin dhe Çështjet e Brendshme e BE-së) ka njoftuar se tashmë edhe Spanja i njeh pasaportat e Republikës së Kosovës dhe mund të udhëtojmë pa viza dhe drejt këtij shteti, raporton Telegrafi.

Kolona të gjata për të dalë nga Kosova, në Merdar deri në 7 orë pritje
OKB-ja paralajmëron se Gaza është bërë e pabanueshme pas sulmeve izraelite
Vranët dhe me diell
Vranësira dhe reshje shiu në Shqipëri
Destinacionet turistike të Evropës që pritet të jenë “më të njohurat” gjatë…
Lexo më shumë

Pa viza edhe në Spanjë? Karabaxhaku: Nga Ambasada spanjolle në Shkup më njoftuan se mund të udhëtojmë lirshëm
Lexo po ashtu
Pa viza edhe në Spanjë? Karabaxhaku: Nga Ambasada spanjolle në Shkup më njoftuan se mund të udhëtojmë lirshëm
Lexoni të plotë postimin e Bislimit:

Lajmet e mira vazhdojnë. Për qytetarët tanë dhe shtetin.

DG Home ka njoftuar se tashmë edhe Spanja i njeh pasaportat e Republikës së Kosovës. Pra mund të udhëtojmë pa viza dhe drejt këtij shteti.

Ndërsa me 1 janar nisi lëvizja pa viza, Spanja është destinacion që i shtohet vendeve të zonës Shengen ku mund të udhëtojmë përmes liberalizimit, e ku pengesë më herët ishte mosnjohja e pasaportës sonë.

Vazhdojmë tutje, për të sjellë lajme të tjera të mira, e që ndikojnë pozitivisht për qytetarët tanë.

https://www.facebook.com/ZvKMBesnikBislimi/posts/411071221255350?ref=embed_post

Related Posts