AktualeMaqedoni

Si e ndryshoi Blinken agjendën për ta mbështetur kryediplomatin Osmani? Tregon ndihmësi i tij (VIDEO)

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit ka bërë të ditur pse sekretari Entoni Blinken nuk u takua me ministrin e Jashtëm rus Sergej Llavrov.

Në pyetjen gazetareske se pse Blinken iku para se të aterojë Lavrov ne Shkup Obrajan me përgjigje:

“Është porosi se sekretari Blinken mendoi se është e rëndësishme ta ndryshoj agjendën që të jetë i sigurt se do të jetë ketu dhe të dëshmojë mbështetje për OSBE-në dhe kryesimin e ministrit Osmani”.

Related Posts