MaqedoniSport

Shkëndija afër zyrtarizimit të Jeton Beqirit, por i merr edhe ndihmësin Ilir Dajës te Ballkani

Është çështje kohe kur Shkëndija do të zgjidh dilemën për trajnerin që do ta drejtoj skuadrën kuqezi në të ardhmen.

Emri më i përfolur dhe më afër që mund ta marr drejtimin e Shkëndijës, është Jeton Beqiri. Ky i fundit ka shkëputur kontratën edhe zyrtarisht ka mbyllur aventurën në Arabinë Saudite dhe është kthyer në vendlindje.

Shkuan pranë varrit për të përkujtuar vdekjen e gjeneralit të vrarë Qasem Soleiman, hum…
Shukova: Dështon tenderi për hidrocentralin “Çebren”, do ta njoftojmë qever…
Vdes 49-vjeçari që u godit nga vetura një javë më parë në Llaushë të Skenderajt
Pilotët më të paguar në Formula 1 për vitin 2023
Në takimin e parë për këtë vit, Kurti pret ambasadorin turk në Kosovë – ai e uron…
Lexo më shumë

Marrëveshja ndërmjet palëve është arritur, ndërsa mbetet çështje kohe se kur Beqiri do të zyrtarizohet te klubi tetovar.

Megjithatë, së fundmi në opinion ka dalur edhe një emër tjetër i njohur dhe ish futbollist i Shkëndijës, që mund ti bashkohet Jeton Beqirit te klubi tetovar.

Bëhet fjalë për Artim Pollozhanin. Aktualisht ndihmës trajner i Ilir Dajës te Ballkani i Kosovës, ku vazhdojnë te kënë ecuri të mirë në Superligë.

Artim Pollozhani në të kaluarën ka luajtur për Shkëndijën e Tetovës dhe ka qenë kapiten i ekipit. Ndërkohë tani mund të rikthehet të ndihmojë kuqezinjtë në një mënyrë tjetër.

Related Posts