Botë

Shifra shqetësuese: Katër gra dhe një vajzë e vrarë për 24 orë në Vjenë

Policia në Vjenë po heton vdekjen e katër grave dhe një adoleshenteje në një periudhë 24-orëshe.

Tre gra u vranë me thikë nga një burrë në një bordello në kryeqytetin e Austrisë të premten. Një i dyshuar është arrestuar.

Një tjetër grua dhe vajza e saj u vranë në një incident. Hetuesit besojnë se babai i vajzës ishte përgjegjës.

Aktivistët e përshkruan ditën si “E Premtja e Zezë” dhe kërkuan veprime urgjente për të ndaluar dhunën ndaj grave.

Related Posts