Maqedoni

Sekuestrohen 7480 mjete piroteknike, ndalohet një person

Gjatë ditës së sotme nga ana e zyrtarëve policorë të SPB Manastir – njësia e Prilepit, në rr. “Mbrojtësit e Prilepit” në qytetin e Prilepit, gjatë kontrollit dhe këqyrjes së një automjeti pasagjerësh “golf” i drejtuar nga shtetasi A.B (47) nga Prilepi, janë gjetur dhe konfiskuar gjithsej 7480 copë mjete piroteknike.

Personi në fjalë, sipas veprës penale të nenit 396 të Kodit Penal i hiqet liria dhe pas dokumentimit të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës.

Related Posts