Shqipëri

Sekretari amerikan Antony Blinken vjen në Shqipëri

Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken pritet të vizitojë Tiranën më 15 Shkurt.

Ai do të takojë kreyministrin e vendit, Edi Rama dhe ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.

Për momentin nuk dihet qëllimi primar i kësaj vizite, por mendohet se vjen si një vlerësimin amerikan për Shqipërinë, si një aleate e SHBA dhe në NATO.

Ardhja e Antony Blinken në vendin tonë do të shënojë vizitën e katërt të një sekretari shteti në Shqipëri.

Related Posts