AktualeMaqedoni

Rrugës për në Maqedoni me 27 kg kanabis në makinë, i riu përfundon pas hekurave

Në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “Bags” është arrestuar 28-vjeçari me iniciale E.A.

Policia njofton se të riut iu gjetën në makinën që ai drejtonte në fshatin Rrajcë të Prrenjasit 2 qese me 27.3 kg kanabis, e cila dyshohej se do të transportohej nga ai drejt Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Në përfundim të veprimeve procedurale u arrestua në flagrancë 28-vjeçari dhe u sekuestrua sasia e lëndës narkotike.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i Policisë:

Në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “Bags”, në fshatin Rrajcë, Prrenjas, shërbimet e Policisë lokalizuan dhe ndaluan për kontroll, automjetin tip “Toyota”, me drejtues shtetasin E. A., 28 vjeç, banues në Fushë Krujë.

Në këtë automjet u gjetën 2 qese me rreth 27.3 kg lëndë narkotike cannabis sativa, sasi e cila dyshohet se do të trafikohej nga shtetasi E. A., drejt RMV-së. Në përfundim të veprimeve procedurale u arrestua në flagrancë 28-vjeçari dhe u sekuestrua sasia e lëndës narkotike.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

/tvklan.al

 

Related Posts