AktualeMaqedoni

Rrahje mes policisë dhe disa qytetarëve në Çair, deklarohet policia

Sonte (06.01.2024) në Shkup, në zonën e Çairit, zyrtarët policorë kanë privuar nga liria M.Q.(32), N.S. (28) dhe N.S.(35) nga Shkupi, duke vepruar pas kallëzimit se sot rreth orës 20:30 në territorin e Kisella Vodës, kanë kryer veprën penale “vjedhje e rëndë”, pas së cilës kanë ikur, thekson MPB për TV21.

Nga MPB theksojnë se pas masave të marra nga punonjësit e policisë, të treve iu është hequr liria dhe gjatë kapjes ata kanë sulmuar zyrtarët e policisë.

Related Posts