AktualeMaqedoni

RMV me kryeministër shqiptar, ja emrat e propozuar nga BDI (Dokument)

Talat Xhaferi do të jetë kryeministri i parë shqiptar, në një mandat prej 100 ditësh.Seanca plenare është caktuar për sot 28 janar në ora 11:00.

Bashkimi Demokratik për Integrim ka propozuar emrat e ministrave për qeverinë teknike.

Ministrat e propozuar nga BDI:

Artan Grubi- Ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive

Bujar Osmani- Ministër i Punëve të Jashtme

Fatmir Besimi- Ministër i Financave

Kreshnik Bektashi- Ministër i Ekonomisë

Jeton Shaqiri-Ministër i Arsimit dhe Shkencës.

Related Posts