Sport

Reali lider i La Ligas, fiton në udhëtim ndaj Getafes

Real Madrid është lider i ri i La Ligas.

“Los Blancos” sonte ka shënuar fitore me rezultat 2-0 në udhëtim ndaj getafes, ndeshje kjo e mbetur nga xhiro e 20-të, shkruan IndeksOnline.

Të dy golat në këtë ndeshje i ka shënuar sulmuesi spanjoll Josleu, në minutat 14′ dhe 56′.

Me këtë fitore, Reali ka marr kreun e tabelës me 57 pikë, dy më shumë se Girona.

Në anen tjetër Getafe renditet në vendin e 10-të me 29 pikë.

Related Posts