Kosovë

Shembet masivi i gurëve në Rrugën e Arbrit, raportohet për disa të lënduar

Një masiv gurësh është shembur në Rrugën e Arbrit, në vendin e quajti ‘Shkalla e Tujanit’.

Për pasojë, përveç bllokimit të rrugës, kanë marrë lëndime dhe disa persona të cilët morën dëmtime teksa mjeti me të cilin po udhëtonin u godit nga gurët.

Sipas News24, personat e lënduar mësohet se kanë marrë ndihmë mjekësore në spital.

Related Posts