AktualeMaqedoni

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me mjegull në lugina.. Në orët e pasdites në pjesët perëndimore dhe veriore të vendit do të ketë reshje të kohëpaskohshme lokale shiu.

Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, e vende-vende në pjesët perëndimore dhe herë pas here më e fortë nga drejtimi perëndimor në jugperëndim.

Temperatura e mëngjesit do të jetë nga minus 3 deri në 4 gradë , ndërsa gjatë ditës nga 6 deri në 16 gradë Celsius.

Në Shkup moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me mjegull paradite.

Në orët e pasdites për një kohë të shkurtër priten me reshje shiu. Temperatura gjatë ditës do të arrijë deri në 11 gradë Celsius.

Related Posts