AktualeMaqedoni

Parashikimi i motit për sot

Në pjesën më të madhe të vendit do të mbaj mot me diell dhe relativisht i ngrohtë.

Nëpër lugina, posaçërisht përgjatë Vardarit me ftohtë dhe me paraqitje të mjegullës. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 17 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me mjegull dhe i qetë. Temperatura minimale do të ulet në -2, ajo maksimale do të arrij në 9 gradë Celsiusë.

Related Posts