AktualeMaqedoni

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugu.

Pasdite, sidomos në pjesët veriore do të jetë e paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima, si dhe do të ketë kushte për stuhi afatshkurtër me erë të fortë dhe paraqitje të izoluar të breshërit.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite në pjesë të luginës do të jetë e paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima dhe do të ketë kushte për stuhi afatshkurtër.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 27 gradë.

Related Posts