Maqedoni

Parashikimi i motit për sot

Paradite nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Pasdite dhe gjatë natës do të ketë reshje lokale të shiut, në male dëborës. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 5 deri në 11 gradë.
Në Shkup dhe rrethinë paradite me paraqitje të mjegullës dhe vranësirave të ulëta. Pasdite dhe gjatë natës do të ketë kushte për reshje të përkohshme të shiut. Temperatura minimale do të ulet në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 6 gradë Celsiusë.

Related Posts