AktualeMaqedoni

Parashikimi i motit për sot

Moti sot me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 16 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 13 gradë Celsiusë.

Related Posts