AktualeMaqedoni

Osmani: Forcat e errëta antievropiane po mbajnë peng 2 milionë qytetarë

Kryediplomati Bujar Osmani ka uruar Ukrainën dhe Moldavinë dhe ka kujtuar se pse edhe te ne nuk është ditë feste.

“Urime Ukrainës dhe Moldavisë për fillimin e negociatave me Bashkimin Evropian.

Sot mund të ishte një ditë për të festuar edhe këtu, për hapjen e kapitujve, por forcat e errëta antievropiane po mbajnë peng 2 milionë qytetarë.
Edhe pak!”, ka shkruar Osmani.

 

Related Posts