Sport

“Nxehen” tifozët para ndeshjes Turqi – Gjeorgji, përleshen mes vete

Është shkaktuar i parë në stadiumet ku po zhvillohen ndeshjet në Euro 2024.

Rreth një orë, para se të fillojë ndeshja, janë përleshur tifozët e Turqisë me ata të Gjeorgjisë.

Ndeshja do të zhvillohet në Dortmund të Gjermanisë.

Në anën tjetër, sipas Daily Mail, ndeshja mund të shtyhet për shkak të motit të ligë dhe vërshimit të ujit nga çatia në stadium.

Përgjegjësit po bëjnë përpjekje që të largojnë ujin nga fusha.  https://twitter.com/i/status/1803080798230245728

Related Posts