Botë

Një i vrarë dhe nëntë të plagosur nga bombardimet ruse në Donetsk

Të paktën një person është vrarë dhe nëntë janë plagosur si rezultat i bombardimeve ruse në një fshat të vendosur në rajonin lindor të Donetskut, sipas Vadym Filashkin, kreu i administratës ushtarake të rajonit Donetsk.

Trembëdhjetë predha goditën fshatin Kostiantynopolske në lindje të Ukrainës, ku katër adoleshentë të moshës 12 deri në 16 vjeç ishin mes të plagosurve, tha Filashkin të enjten në një deklaratë në Telegram, transmeton Klankosova.tv.

“Aktualisht po inspektojmë zonën dhe po përcaktojmë pasojat e sakta të bombardimeve,” tha Filashkin.

Related Posts