Sport

Napoli zbret në vendin e nëntë në tabelë, turpërohet nga Torino

Ka përfunduar ndeshja interesante mes Torinos dhe Napolit, ku kampioni italian është turpëruar dhe ka zbritur në pozitën e nëntë në tabelë.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Olimpico di Torino”, Torino e ka mposhtur Napolin me rezultat bindës 3:0, raporton KosovaPress.

Golat për vendasit i shënuan Sanabria (minuta e 43’), Vlasic (minuta e 52’) dhe Buongiorno (minuta e 66’).

Me këtë fitore, Torino ngjitet në kuotën e 27 pikëve në vendin e 10, krahas Napolit që renditet i nënti me 28 pikë të arkëtuara.

Rezultati final, 3:0 në favor të Torinos.

Related Posts