Maqedoni

Moti sot në vendin tonë

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, gjatë ditës me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë dhe erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë me shpejtësi mbi 60 km/h. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -9 deri në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 1 deri në 9 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -5, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 4 gradë Celsiusë.

Related Posts