Maqedoni

Moti sot në vendin tonë

Moti gjatë ditës do të jetë me diell dhe me vranësira të ndryshueshme, do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 5 deri në 10 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe me erë të dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimal do të ulet në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 6 gradë.

Related Posts