Maqedoni

Moti sot në vendin tonë

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ftohtë, në pjesët perëndimore me vranësira të vogla deri në mesatare. Kah fundi i ditës vranësirat do të rriten në gjithë vendi, ndërsa gjatë natës në pjesët veriperëndimore do të ketë reshje të dëborës. Do të fryjë dhe erë e dobët, paradite nga drejtimi verior, ndërsa pasdite kryesisht nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -15 deri në -5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej -1 deri në 7 gradë.

Related Posts