AktualeMaqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pas mëngjesit të ftohtë, sot në Maqedoni gjatë ditës do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga -9 deri në -3, ndërsa maksimalet e ditës do të jenë në intervalin prej -1 deri në 8 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë sot do të mbajë mot kryesisht me diell me erë të dobët deri mesatare nga veriu, me temperaturë deri në 3 gradë.

Related Posts