Maqedoni

Moti sot me vranësira dhe reshje shiu

Moti sot kryesisht me vranësira dhe reshje shiu, më të dendura në pjesët jugore (mbi 25 l/m2). Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, ndërsa në pjesët lindore kohë pas kohe e përforcuar (mbi 60 km/h). Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 8 deri në 14 gradë.

Edhe në Shkup moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu. Do të fryjë er mesatare, kohë pas kohe e përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do  të arrij në 14 gradë Celsiusë.

Related Posts