Maqedoni

Moti sot me vranësira dhe reshje shiu

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje shiu, në male dëborë, posaçërisht paradite. Gjatë ditës reshjet do të ndalojnë, ndërsa reshje të reja priten gjatë natës drejtë të enjtes. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 6 deri në 11 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira, pasdite me reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet në 3, ajo maksimale do të arrij në 9 gradë Celsiusë.

Related Posts