Maqedoni

Moti me diell dhe vranësira të vogla, temperatura deri në 25 gradë

Moti sot me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla lokale. Në pjesët verilindore të vendit do të ketë kushte për reshje të shkurtra të shiut. Do të fryjë dhe erë e dobët, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 12, ndërsa ajo maksimaled o të arrij prej 20 deri në 25 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë.

Related Posts