Maqedoni

Moti me diell dhe vranësira të vogla lokale

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të vogla lokale, por relativisht i ngrohtë. Nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 9 deri në 17 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me mjegull. Temperatura minimale do të ulet në -2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 10 gradë Celsiusë.

Related Posts