AktualeMaqedoni

Moti me diell dhe vranësira të ndryshueshme

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare, paradite me vranësira të ndryshueshme dhe me diell.

Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 19 gradë.

Në Shkup moti paradite me diell dhe vranësira mesatare, ndërsa pasdite me vranësira të ndryshueshme.

Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 18 gradë Celsiusë.

Related Posts