Botë

Ministri izraelit: Sulmet në Liban do të vazhdojnë, edhe nëse ka armëpushim në Gaza

Ministri izraelit i Mbrojtjes Yoav Gallant tha se sulmet në Liban do të vazhdojnë edhe nëse bihet dakord për një marrëveshje pengjesh dhe armëpushim të përkohshëm në Gaza.

“Nëse dikush mendon se kur ne marrim një marrëveshje për lirimin e pengjeve dhe ndalojmë në Gaza, kjo do të lehtësojë atë që po ndodh këtu – ata e kanë gabim”, tha ai, raporton Harteez, transmeton Klankosova.tv.

Gallant kështu u shpreh në një takim në komandën veriore.

Related Posts