Showbiz

Meghan Markle dhe Princ Harry sulmohen për websiten e ri

Duka dhe Dukesha e Sussex janë rikthyer në biznes – dhe kanë hapur një faqe interneti të re.

SussexRoyal.com tani ridrejton përdoruesit te Sussex.com i sapohapur, i cili përmban biografi për Princ Harry, 39 vjeç dhe Meghan Markle, 42, si dhe lidhje me organizatat e tyre Archewell Foundation dhe Archewell Productions.

Për më tepër, faqja Sussex.com ofron një skedë lajmesh që përmbledh arritjet e çiftit. Hyrja më e re është një shkrim i Harry-t që prezanton Walter Payton NFL Man of the Year për trajtimin mbrojtës të Pittsburgh Steelers Cameron Heyward në NFL Honours.

Vizitorët që hyjnë në URL-në e vjetër përshëndeten nga një mesazh pop-up që thotë, “Kjo faqe u krijua në vitin 2020 dhe përcakton rrjedhat e punës së Princit Harry dhe Meghan, Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it përpara lëvizjes së tyre në Shtetet e Bashkuara.

Për të mësuar më shumë rreth çiftit mbretëror dhe përpjekjeve të tyre filantropike, klikoni këtu.

Stema e tyre shfaqet në krye të faqes kryesore me tekstin poshtë që lexon, “Zyra e Princit Harry dhe Meghan, Dukës dhe Dukeshës së Sussex”.

Një foto e çiftit duke buzëqeshur dhe brohoritur në Lojërat Invictus 2023 është në sfond për faqen kryesore. Është i njëjti imazh që përdorën për kartën e pushimeve vitin e kaluar.

Biografia në internet e Harry-t e quan atë një “humanitar, veteran ushtarak, avokat i shëndetit mendor dhe aktivist mjedisor”. Ai gjithashtu mburret me librin e tij bombë të vitit 2023, “Spare”.

“Duka është autori më i shitur i New York Times i “Spare”, një kujtim i jetës së tij i treguar me dhembshuri, cenueshmëri dhe ndershmëri të patundur.

“Spare” ishte libri jofiction më i shitur në industrinë e botimeve, duke shitur më shumë se 1.4 milionë kopje në ditën e parë të botimit”, thuhet në bio.

Biografia e Markle, e cila është dukshëm më e gjatë se ajo e Harry-t, e identifikon atë si një “feministe dhe kampione të të drejtave të njeriut dhe barazisë gjinore”. Ai përmend gjithashtu rolin e saj në “serialin hit, “Suits”, si dhe përpjekje të tjera krijuese.

“Ajo ka shkruar për një numër botimesh dhe ka krijuar uebsajtin e stilit të jetës, ‘The Tig’. E ftuara e Dukeshës së Sussex-it redaktoi British Vogue në korrik 2019, e cila ishte kopja më e shitur në historinë e revistës”, thuhet në biografinë e saj.

Të dy biografitë i referohen dy fëmijëve të tyre si “Princi Archie dhe Princesha Lilibet” pavarësisht se Harry dhe Meghan u larguan si anëtarë të lartë të familjes mbretërore në vitin 2020.

Fansat në X sulmuan Harry-n dhe Meghan-in për lajka ndaj tyre në uebsajt.

Njëri shkroi, “Umm, këta dy e kuptojnë se nuk janë “Sussex”, apo jo? Blerja e Sussex.com dhe përfshirja e një steme mbretërore, megjithëse ata i urrejnë anëtarët e familjes mbretërore, është qesharake.

“Zyra e Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it” Madhështore, arrogante dhe egoiste”, shkroi një përdorues tjetër.

“Nëse kjo nuk është një përpjekje për të parandaluar heqjen e tyre të parashikuar nga faqja e internetit e familjes mbretërore (dhe veprime të tjera), duhet të jetë katalizatori për ta bërë këtë.”

Të tjerë e vlerësuan çiftin për rinovimin, me një person që shkroi: “Meghan përshkruan të gjithë punën që ka bërë gjatë gjithë jetës së saj.

Unë jam shumë krenar për të që e bëri këtë. Ajo merr kontrollin e jetës së saj. Ajo nuk i detyrohet asgjë askujt dhe dëshiron që ju ta dini se po, fëmijët e saj janë në fakt një princ dhe princeshë.”

“Uebfaqja e Sussex.com do të bëjë shumë njerëz të qajnë dhe unë jam këtu për këtë.

Megjithatë, jam shumë krenare për Harry dhe Meghan që i bëjnë gjërat ashtu siç e shohin të arsyeshme dhe që kanë disa nga njerëzit më të mirë që punojnë për ta, ” postoi një tjetër.

 

Related Posts