Showbiz

Mariah Carey dhe Bryan Tanaka u ndanë pas shtatë vjetësh

Mariah Carey dhe koreografi Bryan Tanaka janë ndarë pas shtatë vjetësh së bashku.

Tanaka, balerin dhe regjisor kreativ i cili gjithashtu kishte punuar me këngëtaren, konfirmoi ndarjen në një deklaratë të postuar në Instagram.

40-vjeçarja tha se ndarja ishte miqësore dhe se Carey, 54-vjeçar dhe “fëmijët e saj të jashtëzakonshëm” kishin “pasuruar” jetën e tij “në mënyra që fjalët nuk mund ta përshkruajnë”.

“Me emocione të përziera, e ndaj këtë përditësim personal në lidhje me ndarjen time miqësore nga Mariah Carey pas shtatë vjetësh të jashtëzakonshme së bashku”, shkroi ai në një mesazh të ndarë me 239 mijë ndjekësit e tij në Instagram.

“Vendimi ynë për të nisur rrugë të ndryshme është i ndërsjellë, dhe teksa lundrojmë në këto udhëtime të veçanta, ne e bëjmë këtë me respekt të thellë dhe një ndjenjë të madhe mirënjohjeje për kohën e paçmuar që kemi ndarë. Kujtimet që kemi krijuar dhe bashkëpunimet artistike janë skalitur në zemrën time përgjithmonë”.

Tanaka dhe Carey u takuan për herë të parë kur ai iu bashkua turneut të saj në vitin 2006 The Adventures Of Mimi si një kërcimtar rezervë. Ajo më vonë u martua me yllin e televizionit amerikan dhe komedianin Nick Cannon, babai i binjakëve të saj Moroccan dhe Monroe, tani 12 vjeç, përpara se të ndaheshin në vitin 2014.

Këngëtarja All I Want For Christmas Is You konfirmoi për herë të parë lidhjen e saj me Tanakën në vitin 2017.

Related Posts