AktualeMaqedoni

Tërmet në Shkup, epiqendra 4 km në veri të kryeqytetit

Një tërmet është ndjerë në rajonin e Shkupit. Për momentin faqja e specializuar për tërmete është duke përpunuar të dhënat për të treguar se ku ishte epiqendra e tërmetit dhe sa ishte magnituda.

Sipas të dhënave të para tërmeti ka qenë në kufirin me Kosovën. Shumë qytetarë të Shkupit në rrjetet sociale kanë komentuar se kanë ndjerë tërmetin dhe se i njëjti ka qenë i shkurtër.

Related Posts