AktualeMaqedoni

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite, kryesisht në pjesët verilindore do të jetë me reshje të dobëta të dëborës, ndërsa gjatë ditës me diell dhe i ftohtë.

Do të fryjë erë mesatare ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi veriperëndimorë (mbi 70 km/h)

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej -1 deri në 7 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe i ftohtë, me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 5 gradë Celsiusë

Related Posts