AktualeMaqedoni

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me diell. Do të fryjë dhe erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -8 deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 2 deri në 11 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 8 gradë Celsiusë

Related Posts