AktualeMaqedoni

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe i ftohtë.

Do të fryjë dhe erë mesatare, ndërsa përgjatë vardarit e përforcuar nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 0 deri në 7 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me erë mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të ulet në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 5 gradë Celsiusë

Related Posts