AktualeMaqedoni

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me diell dhe relativisht i ngrohtë. Nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës.

Përgjatë Vardarit do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 12 deri në 17 gradë.

Në Shkup paradite do të ketë paraqitje të mjegullës, gjatë ditës me diell dhe erë të dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimal do të arrij në 14 gradë Celiusë

Related Posts