AktualeMaqedoni

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite nëpër lugina dhe përgjatë Vardarit do të jetë me mjegull të dobët.

Gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare.

Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi perëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 7 deri në 14.

Në Shkup paradite do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare.

Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të ulet në -1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 10 gradë Celsiusë

Related Posts