AktualeMaqedoni

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri n 20, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 31 deri në 38 gradë.

UV=9

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 38 gradë Celsiusë.

Related Posts