AktualeMaqedoni

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare, nga drejtimi perëndimorë. Pasdite, posaçërisht në pjesët perëndimore dhe lindore do të ketë kushte për reshje të shiut dhe bubullima.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 28 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla, pasdite me kushte për reshje shiu dhe bubullima. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 27 gradë Celsiusë.

Related Posts