AktualeMaqedoni

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut, vende vende për të dendura, posaçërisht gjatë natës. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore të vendit e përforcuar nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të arrij prej 12 deri në 18 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të përkohshme. Do të fryjë dhe erë mesatare, kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë.

Related Posts