AktualeMaqedoni

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 9 deri në 16 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 15 gradë Celsiusë

Related Posts