Maqedoni

Kuvendi i ASH-së krahu i Selës voton ‘Pro’ shkarkimit të Taravarit

Kuvendi i Aleancës për Shqiptarët sot i cili po mbahet në Shkup, ku 108 delegatë ishin të pranishëm, të cilët 106 prej tyre ishin pro 1 abestenoi dhe 1 kundër votuan për shkarkimin e kryetarit Arben Taravari, informon Klan M.

Javën e ardhëshme pritet të thirret Kongresi i partisë dhe të vuloset shkarkimi i kryetarit Arben Taravari.

Related Posts