Showbiz

Kush është i dashuri i ri i Dua Lipës, Caullim Turner?

Këngëtarja Dua Lipa për dore me Callum Turner-in e pashëm pas BAFTA-ve këtë fundjavë të kaluar – duke konfirmuar romancën e tyre.
Pra, për t’ju ndihmuar, ja çfarë dimë për Callum dhe marrëdhënien e tij me Duan.

Callum Turner, 34, është një aktor britanik, i cili ka lindur në Londër, ai ka pasur shumë role në filma dhe seriale të famshme televizive, por jo zakonisht në rolet kryesore.

Sipas faqes së tij në iMDb, karriera mbresëlënëse e Callum deri më tani përfshin pjesë në serialin Fantastic Beasts, filmin Emma së bashku me Emma Mackey dhe mini serialin TV War & Peace, ndër të tjera. Ai gjithashtu filloi karrierën e tij si model përpara se të bëhej aktor – gjë që nuk është e çuditshme, sapo të shikoni buzëqeshjen e tij të parezistueshme.

Sa kohë janë ne lidhje Dua Lipa dhe Callum Turner?

Sipas People, publiku e mori frymën e romancës së aktorit dhe këngëtarit për herë të parë në janar, kur Dua erdhi për të mbështetur Callum në festën e pasme për premierën e mini-serialit të tij Masters of the Air (në të cilin ai luan së bashku me Austin Butler dhe Barry Keoghan).

Që atëherë, zogjtë e ëmbël të dashurisë janë fotografuar duke u shoqëruar dhe duke u puthur në disa raste, plus të kapur për dore rrugës për në një festë BAFTA të dielën.

Një burim gjithashtu tha për Page Six për marrëdhënien e tyre: “Është e re, por ata janë të dashuruar me njëri-tjetrin”.

Gjithashtu, duket se Dua tashmë ka takuar nënën e Callum, Rosemary, gjë që e bën të duket sikur gjërat janë mjaft serioze mes të dyve.

Para se të fillonte të takohej me Callum, Dua ka pasur marrëdhënie me Anwar Hadid (vëllain e Gigi dhe Bella) dhe regjisorin francez Romain Gavras, ndër të tjera, sipas People.

Related Posts