AktualeKosovëMaqedoni

Kurti mbledh në Prishtinë Taravarin, Mexhitin, Gashin e Kasamin

TV21 mëson se sot kryeministri, njëherë edhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka mbledhur në Prishtinë liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim, dhe liderin e Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari.

Burime te TV21 thonë se mes tjerash në takomin e Kurtit me Arben Taravarin, Izet Mexhitin, Afrim Gashin dhe Bilall Kasamin, është diskutuar për bashkëpunimin e mundshëm mes oppzitës dhe ASH-së.

Kujtojmë se përfaqësuesi i LVV-së në Maqedoninë e Veriut, Bekim Qoku, tashmë ka njoftuar se partia e Kurtit do të mbështes opozitën shqiptare në RMV, ku në zgjedhjet e ardhshme pritet që në listë të opozitës të ketë edhe figura të LVV-së. Nga ana tjetër ASH pritet të merr vendim në Kuvendin Qëndror, nëse do të garojë në zgjedhje bashkë me opozitën, vetëm, apo në koalicion me Frontin Europian.

Related Posts