AktualeSport

Kjo është lista përfundimtare e Shqipërisë për evropianin

Tashmë gjithçka është zyrtare, #SYLVINHO vendos për 26 lojtarët e Kombëtares shqiptare🇦🇱 që do të udhëtojnë në EURO 2️⃣0️⃣2️⃣4️⃣:

Portierë: Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Elhan Kastrati;

Mbrojtës: Berat Gjimshiti, Elseid Hysaj, Ivan Balliu, Ardian Ismajli, Arlind Ajeti, Naser Aliji, Mario Mitaj, Enea Mihaj, Marash Kumbulla;

Mesfushorë: Amir Abrashi, Kristjan Asllani, Nedim Bajrami, Medon Berisha, Klaus Gjasula, Qazim Laçi, Ernest Muçi, Ylber Ramadani;

Sulmues: Jasir Asani, Armando Broja, Mirlind Daku, Arbër Hoxha, Rey Manaj dhe Taulant Seferi.

🛑 Jashtë listës mbetet vetëm portieri, Simon Simoni
#ForcaShqiperi

Related Posts