Showbiz

Kjo është dhurata luksoze e Princ William për Kate Middleton

Kate Middleton do të marrë një dhuratë luksoze për Krishtlindje nga Princi William.

Princesha e Uellsit ka të ngjarë të marrë një orë të re ose disa bizhuteri nga bashkëshorti i saj këtë sezon festiv, beson ish-shërbyesi i mbretit Charles, Grant Harrold.

Harrold tha për Express se dhuratat e Krishtlindjeve të Familjes Mbretërore për njëri-tjetrin janë “gjithmonë shaka” dhe “pak argëtuese”.

“Por me William dhe Kate, jam i sigurt se do t’i japin njëri-tjetrit diçka të këndshme që do t’u pëlqejë. Kate me siguri do të marrë një orë ose disa bizhuteri nga William,” zbuloi ai.

Kate shihet rregullisht duke veshur orën e saj të preferuar Ballon Bleu de Cartier, të cilën e mori në vitin 2014.

Edhe kunata, Meghan Markle, është fanse e Cartier-it, ndonëse preferon një orë në formë tjetër. Dukesha e Sussex-it vesh një Cartier Tank që i përkiste vjehrrës së saj, princeshës së ndjerë Diana.

Ndërkohë, Harrold dha një pasqyrë të zakoneve vjetore të familjes, duke thënë se monarku, 75 vjeç, është “shumë tradicionalist” dhe i pëlqen që gjërat të bëhen “sipas modës së vjetër” kur bëhet fjalë për festat.

“Krishtlindjet janë shumë kohë për familjen mbretërore për të qenë së bashku. Është një kohë për t’u kujdesur dhe për të qenë aty për njëri-tjetrin, “zbuloi Harrold.

Familja ka një plan mjaft të madh të Krishtlindjeve, duke përfshirë lojëra, një darkë të bollshme dhe shërbime në kishë.

Në prag të Krishtlindjes, familja mblidhet për të dhënë dhurata para se të kënaqen me çajin e pasdites.

Në mëngjes, ata ndjekin shërbimin e kishës në Shën Maria Magdalena. Pasi mbërrijnë në shtëpi, rreth orës 12:45 shtrohet një drekë gjigante, me ushqime të shijshme si gjel deti, majdanoz, karrota, lakra Brukseli dhe raki.

Sipas Harrold, Charles dyshohet se i dhuron stafit të tij dhurata të çuditshme për të festuar festën.

Related Posts