AktualeMaqedoni

Kështu do të jetë moti gjatë ditës në Maqedoni

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në pjesët perëndimore të vendit me reshje shiu, ndërsa në male dhe viset më të larta me reshje të dëborës.

Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -10 deri në -3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 4 deri në 8 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme.

Temperatura minimale do të ulet në -7, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 3 gradë Celsiusë.

Related Posts