Maqedoni

Kasami uron Siljanovskën

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka uruar Gordana Siljanovska Davkovën për detyrën e re, konkretisht pozitën e presidentes se shtetit.

“I uroj sukses në mandatin e saj. Po ashtu uroj që ta përfaqësojë vendin me dinjitet dhe të kontribuojë në rritjen e demokracisë dhe vlerave europiane”, shkruan Kasami në profilin e tij në FB.

Postimi i plotë i Kasamit:

Sot mora pjesë në seancën e inaugurimit të presidentes së re znj. Gordana Siljanovska Davkova.

I uroj sukses në mandatin e saj. Po ashtu uroj që ta përfaqësojë vendin me dinjitet dhe të kontribuojë në rritjen e demokracisë dhe vlerave europiane.

Related Posts