Maqedoni

Kasami prezenton prurjen e re. Profesori nga Negotina e Vrapçishtit i bashkohet Besës

Zijad Shabani, Magjistër i Albanologjisë, i është bashkuar Lëvizjes BESA. Këtë prurje e ka prezantuar kryetari , Bilall Kasami. Në postimin e Lëvizjes BESA thuhet:

“Është momenti i fundit, që të gjithë ata që me krim dhe korrupsion shkatërruan shtetin dhe shoqërinë, të zëvendësohen me njerëz të ndershëm dhe intelektual me vizion të pastër kombëtar. Zijad Shabani, Magjistër i Albanologjisë i cili flet pesë gjuhë të huaja, i bashkohet Lëvizjes BESA dhe Lidhjes Europiane për Ndryshim, që me kapacitetin e tij intelektual të kontribuojë në KALANË e SHPRESËS dhe DINJITETIT”. tha ai.

Related Posts